Link

BESPLATAN program – “ZDRAVE NAVIKE ZA ZDRAVE KLINCE”

https://www.ti-si-sunce.hr/

Besplatan program “Zdrave navike za zdrave klince” provoditi će Centar za edukaciju i savjetovanje Sunce u suradnji sa Dječjim vrtićem Vlakić Martijanec u periodu od 24.03.2023. godine do 30.11.2023. godine. Program financira Ministarstvo zdravstva i odobrila ga je Agencija za odgoj i obrazovanje.

Ovaj program pomoći će roditeljima predškolske djece u dobi od 4-7 godina u osvještavanju zdravih navika koje žele prenijeti na svoju djecu i razviti kod njih. Roditelji će naučiti kako nastaju navike i kako ih razviti prvo kod sebe i kako ih zatim prenijeti na djecu. Program također povezuje vrtić tj. odgajatelje i obitelji u zajedničkom usuglašavanju o tome koje zdrave navike želimo da djeca razviju te potiče sudjelovanje roditelja, odgajatelja i suradnika u kreiranju zdravih navika kod djece i odraslih.
Program nudi i kreativne i sportsko-rekreativni sadržaj za djecu i roditelje s ciljem što kvalitetnijeg provođenja zajedničkog vremena, ali i stvaranja sretnih trenutaka i pozitivnih iskustava djece zajedno s roditeljima, koja učvršćuju zdrave navike za cijeli život.

Aktivnosti za roditelje i djecu – uživo u DV Vlakić:
• 8 radionica za roditelje (komunikacijske i roditeljske vještina), održavat će se svaki petak s početkom od 24.03.2023. godine u 17 sati, jedan puta tjedno u trajanju od 75 minuta
• 10 sportsko-kreativnih radionice za djecu (4-7 godina) i roditelje zajedno – „Igrom, sportom i umjetnošću do optimalnog razvoja“ krenuvši krajem svibnja ili početkom rujna 2023. godine (nakon što završe radionice za roditelje), svaki petak u trajanju po 1,5 do 2 sata – radionice će se održavati uživo na igralištu ili dvorani vrtića DV Vlakić
• 26. lipnja – Međunarodni dan protiv zlouporabe droga i nedozvoljenog korištenja opojnih tvari – prezentacija rada programa s informiranjem o važnosti kreiranja zdravih navika od najranije dobi i druženje
Osim toga i odgajatelji će imati priliku proći edukaciju iz komunikacijskih vještina i osobnog razvoja u isto vrijeme kada i roditelji.

Aktivnosti radionica za odgajatelje (komunikacijske vještine i osobni razvoj) – uživo u DV Vlakić:
I. 24.03.2023. godine – Ti poruke i Ja poruke, tehnike aktivnog slušanja te agresivno, pasivno, pasivno-agresivno i asertivno ponašanje – uvodno ponavljanje i pozicioniranje trenutnog znanja i profesionalnih potreba
II. 31.03.2023. godine – Jesmo li svjesni kako upravljamo komunikacijom – korištenjem različitih vrsta pitanja i načinom postavljanja pitanja
III. 14.04.2023. godine – Neverbalna komunikacija
IV. 21.04.2023. godine – Nikad dosta o empatiji vs. toksična komunikacija i “master talk”
V. 28.04.2023. godine – Vođenje komunikacije – proaktivno vs. reaktivno komuniciranje, transfer u komunikaciji
VI. 5.05.2023. godine – Korištenje socijalnih moći i emocija u komunikaciji
VII. 12.05.2023. godine – Komunikacija u igri
VIII. 19.05.2023. godine – Osobna moć i snaga u komunikaciji – prezentnost (uz upitnik “16personalities”)

Sve aktivnosti možete pratiti na web stranici: https://www.ti-si-sunce.hr/ i na Facebooku: https://www.facebook.com/CentarSunce